Наявність кваліфікаційних знань у науково-викладацького складу факультету, їх актуальних наукових досліджень (публікацій) відкритих для ознайомлення, практичних знань.

Юридичний факультет СНАУ має авторитетний кадровий склад. На даний момент на юридичному факультеті працює п’ять штатних докторів юридичних наук, двадцять п’ять кандидатів наук. У складі факультету працюють науковці-практики із судової та правоохоронної систем, службові особи управління державної виконавчої служби, арбітражні керуючі, практикуючі адвокати, експерти та інші висококваліфіковані та досвідчені юристи-практики, які приймають участь у підготовці проектів законів України та створенні регіональних програм розвитку. Зокрема, на юридичному факультеті працюють суддя телевізійної передачі на ТК ІНТЕР «Сімейний суд»,  трудовий арбітр, медіатор, д.ю.н., професор Запара С.І.; Заслужений працівник прокуратури України, д.ю.н. Курило М.П.; адвокат, д.ю.н., професор М.М. Ясинок; суддя Апеляційного суду Сумської області, к.ю.н. Бойко В.Б.; суддя господарського суду Сумської області, к.ю.н. Джепа Ю.А.; суддя Зарічного району м. Суми Клімашевська І.В.; Заслужений працівник прокуратури України, к.ю.н. Мироненко Т.Є.; арбітражний керуючий, к.ю.н. Роговенко О.В.; завідувач відділу комісійних експертиз ОКЗ «Сумське обласне бюро судово-медичної експертизи», к.м.н. Моїсеєнко О.С.; Начальник відділу організації та контролю за виконанням рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області Гіріч Н.В. та інші фахівці-практики. Наші досвідчені викладачі-практики не обіцяють чудесних метаморфоз. Не приховують, що деякі зміни дадуться нелегко. Це люди, які можуть стати надійними тренерами в досягненні поставлених цілей.

Викладачі юридичного факультету сповідуючи принцип системного відкритого доступу до їх наукових праць мають персональні сторінки, робота з якими дозволяє науковцям світу об’єктивно ознайомитись із науковим доробком факультету. Із прикладом такої роботи можна ознайомитись за посиланням https://ur.snau.edu.ua/?p=241 або https://ur.snau.edu.ua/?p=143