Міжнародні проекти International projects

Розвиток двосторонніх та багатосторонніх міжнародних зв’язків, освітніх та наукових проектів є пріоритетним завданням Сумського національного аграрного університету. Співробітництво з зарубіжними партнерами реалізується за різними змістовними напрямками з використанням різноманітних організаційних форм: від студентської та професорсько-викладацької академічної мобільності, участі в міжнародних конференціях, семінарах, «круглих столах» до реалізації спільних освітніх програм і участі у різних міжнародних наукових та освітніх організаціях.

Вагомий внесок у міжнародну співпрацю університету здійснює юридичний факультет. Щорічно викладачі та студенти юридичного факультету СНАУ відвідують міжнародні семінари, конференції, стають учасниками міжнародних проєктів, беруть участь у програмах академічної мобільності.

Загалом, у період 2009-2023 роках викладачі і студенти юридичного факультету взяли участь у наступних міжнародних програмах, проєктах і заходах:

2009 рік

Грант від Німецької служби академічних обмінів (DAAD), в межах якого здійснене стажування у Галле-Віттенберзькому університеті імені Мартіна Лютера (Німеччина) та проведено науково-практичні семінари із залученням провідних вчених України та Німеччини, аспірантів та студентів.

2010 рік

Семінар в рамках проекту Фонду Вишеградської четвірки «Економіка, соціальна політика та громадянство в Європейському Союзі – роль країн Вишеградської четвірки та перспективи для України»;

Програма DAAD «Підтримка німецькомовних навчальних курсів»;

2011 рік

Програма DAAD «Підтримка німецькомовних навчальних курсів»;

Міжнародна літня школа «Євроінтеграція: теорія і практика», організована Міжнародною регіональною мережею університетів Центральної та Південно-Східної Європи (CASEE).

2012 рік

Програма Міжнародної регіональної мережі університетів Центральної та Південно-Східної Європи (CASEE) «Тиждень Європейських Студій»;

Програма DAAD «Підтримка німецькомовних навчальних курсів»;

Проект Європейської Комісії «Підприємливе покоління – інноваційні форми активізації»;

Студентське стажування в рамках проекту Університету єврорегіонального господарства в Юзефуві«Ukraina – Europa»;

Проект Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA) за участі Національної служби посередництва і примирення України та Національної служби посередництва Швеції «Вирішення трудових спорів в Україні» (експерти – С.І. Запара, М.М. Ясинок).

2013 рік

Програма Народного центру культури у Варшаві з міжнародного обміну;

Програма DAAD «Підтримка німецькомовних навчальних курсів»; 3) проект Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA) за участі Національної служби посередництва і примирення України та Національної служби посередництва Швеції «Вирішення трудових спорів в Україні» (експерти – С.І. Запара, М.М. Ясинок).

2014 рік

Програма DAAD «Підтримка німецькомовних навчальних курсів».

2015 рік

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».

2016 рік

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя»;

Міжнародна літня школа DAAD «Правові та економічні виклики для сталого розвитку продовольчої безпеки у 21 сторіччі»;

Проект Чеського університету природничих наук (м. Прага) (ČZU) «Підтримка та гармонізації болонської системи у вищій освіті в Сумському НАУ»;

Програма Європейського Союзу Еразмус +.

2017 рік

Проект Агентства США з міжнародного розвитку(USAID) «Змінюємо суд разом-формуємо правову систему майбутнього»;

Проект USAID «Нове правосуддя»;

Міжнародна літня школа «EU Law and European Integration in the South Caucasus»,  Батумський державний університет ім. Шота Руставелі, Грузія; міжнародна літня школа з медичного права, Університет Палацького, м. Оломоуц, Чеська республіка;

Міжнародна програма обміну студентів Erasmus+.

2018 рік

Відрядження до Карлового університету (м. Прага, Чехія) членів робочої групи науково-дослідної роботи для молодих вчених (березень);

Тренінг «Busyness play» з основ ведення бізнесу в межах молодіжного обміну між студентами України та Польщі (червень);

Участь студентів юридичного факультету у молодіжному польсько-українсько-литовському обміні «Common Europe – Common Values», який проходив в рамках програми «Erasmus+» (жовтень);

2019 рік

Організація і проведення 3 червня V Міжнародної конференції з прав людини;

Участь у програмі обміну студентів в межах програми Erasmus+ Exchange Study Mobility, (Чеська Республіка, Університет прикладних наук у Празі з 22 вересня 2018 по 22 лютого 2019 взяла студентка факультету П. Шишлевська;

Стажування за 150-годинним курсом «The development of jurisprudence: the problems and prospects of law» (Республіка Хорватія, Пулський університет імені Юрая Добріле, з 8 по16 травня) пройшла аспірантка А. Дігтяр.

2020 рік

Участь у науковому онлайн-практикумi Inspireeurope Outreach Workshop (30 вересня 2020 р.) в рамках наукового спiвробiтництва з університетом Арістотеля в м. Cалонiки (Грецiя);

Участь у програмі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» (березень – квітень 2020 р.) на тему «Впровадження юридичної дистанційної освіти».

Міжнародне науково – педагогічне стажування пройшли науково-педагогічні працівники факультету: Запара С.І., Кузнецова М.Ю., Клочко А.М., Ясинок М.М., Шестакова С.О., Бондар Н.А., Гресь Н.М., Нежевело В.В. та Петрова Н.О., Калюжна С.В., Гресь Н.М., Ткаченко В.В.

2021 рік

Участь д.ю.н., проф. Клочко А.М. у засіданні Координаційного комітету Чорноморського та Східно-Середземноморського Академічного партнерства (7 грудня 2021 р.). Представники академічних установ України, Греції, Чехії та Кіпру обговорили питання наукового співробітництва та необхідність проведення у 2022 р. конференції BSЕMAN.

Участь у проєкті Європейського союзу Erasmus + № 619451- EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP «Інтеграція та адаптація іноземних студентів»/INTERADIS на період дії проекту з 15.11.2020 р. по 14.11.2023 р. (д.ю.н, професор Клочко А.М.).

Участь команди студентів юридичного факультету у другому етапі міжнародного змагання з moot court «European human rights moot court competition» (березень 2021 р.).

Міжнародне науково-педагогічне стажування пройшли: Арістова І.В., Капінос Н.О., Нежевело В.В., Шестакова С.О., Харченко І.І., Чернадчук Т.О.

2022 рік

Участь у проєкті Асоціації правників України (АПУ)  в рамках Global Accountability Network Ukraine Task Force (GAN UTF) щодо збору  доказів воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, які вчиняються Російською Федерацією (РФ) в Україні. Підготовка Звіту Global Accountability Network Ukraine Task Force щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності та агресії, вчинених Російською Федерацією проти України (к.е.н., доцент Волченко Н.В.).

Індивідуальний грант на проведення досліджень (термін 1 рік, 01.05.2022-30.04.2023 р.) від Швейцарського національного наукового фонду. Університет Невшатель (Швейцарія). Тема: Криміналізація земельних відносин: досвід України, Швейцарії та держав ЄС (д.ю.н, проф. Клочко А.М.).

Індивідуальний грант мобільності (термін – 3 місяці, 01.04.22 – 30.06.22) за програмою «Центрально і Східно Європейська програма для навчання в університетах». Університет Крайови (Румунія). Тема: Міжнародний захист прав людини (к.е.н., доцент Волченко Н.В.).

Індивідуальний грант мобільності (термін – 2 місяці з 01.05.2022 до 30.06.2022р.), за програмою CEEPUS. (доктор філософії Калюжна С.В.).

Участь команди студентів юридичного факультету СНАУ (Вікторія Кириченко, Дарина Кравченко, Поліа Шишлевська), яку тренувала к.е.н, доцента Наталія Клєцова взяла участь у фіналі престижного міжнародного змагання з судових дебатів ELSA Moot Court Competition (травень 2022 р.).

2023 рік

Участь у спільній програмі Сумського національного аграрного університету та Королівського аграрного університетк (Британія) «Підготовка експертів з оцінки стану ґрунтів пошкоджених внаслідок бойових дій» (Капінос Н.В. , Ковальчук В.С., Нежевело В.В., Третяк В.М.).

Індивідуальний грант на проведення досліджень (01.05.2022-30.04.2023 р., продовжено фінансування з 1.05.2023 по 30.04.2024р.) від Швейцарського національного наукового фонду. Університет Невшатель (Швейцарія). Тема: Криміналізація земельних відносин: досвід України, Швейцарії та держав ЄС (Клочко А.М.).

У квітні 2023 р. доцент кафедри міжнародних відносин Наталія Клєцова виступила спікером на Світовому ветеринарному конгресі (WVA Congress) в Тайвані із доповіддю та панельною дискусією щодо реформування освіти, збереження людського капіталу, соціального забезпечення в контексті світових стандартів, сталого розвитку України та системи «Єдине здоров’я» в умовах війни.

У червні 2023 р. Наталія Клєцова була організатором та учасником «Lviv Veterinary Weekend», що відбувався за участю міжнародних колег – Президента Світової організації Лікарів ветеринарної медицини WVA (Рафаель Лагенс – Іспанія), та представника Європейської асоціації практикуючих лікарів ветеринарної медицини UEVP (Джованбатіст Гваденіні – Італія). Тематика: – реформування ветеринарного законодавства України в умовах війни в контексті створення незалежного самоврядувального ветеринарного органу (Палати лікарів ветеринарної медицини).

У листопаді 2023 р. була членом української делегації на Генеральній Асамблеї лікарів ветеринарної медицини FVE/UEVP в Брюселі, мала доповідь щодо законодавчої реформи в галузі ветеринарної медицини України в умовах, збереження професії лікаря ветеринарної медицини в контексті освітніх та соціальних аспектів.

З 10.06.2023 по 18.06.2023 р. очне закордонне стажування  за програмою: «Інформаційно-комунікаційні аспекти економічної безпеки», напрямом стажування: право та публічне адміністрування (6 кредитів), на базі Варненського вільного університету ім.Чорноризця Храбра (Варна, Болгарія) пройшли доценти кафедри приватного та соціального права Горбачова К.М. та Нежевело В.В.

5 студентів спеціальності «геодезія та землеустрій» проходили навчання за програмою академічного обміну в університеті прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф  (Німеччина).