З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ УНІВЕРСИТЕТЕ! 

Мені нерідко задають запитання якою має бути юридична освіта, щоби відповідати вимогам часу. Адже правова освіта повинна швидко реагувати на сучасні виклики, бути готовою скористатись змістом реформ та не боятись позбавитись доктринальних консервативних поглядів на право, як інструмента влади.

·

Я впевнено вам повідомляю, що юридичний факультет Сумського НАУ все рельєфніше набирає форми сучасної освітньої лабораторії, є колективом однодумців, де поєднується досвід та ініціатива.

·

Середовище створює результат. Середовище нашого юридичного факультету спонукає до руху, всі, хто потрапляють до нас відчувають потребу у знаннях, необхідність їх апробації на практиці. Ми створили живу систему активної практичної підготовки. Атмосфера нашого факультету сприяє цьому. Адже нам вдалось не лише створити інтерактивні аудиторії, а й наповнити їх навчальним змістом. Від знання, розуміння, використання до його синтезу, аналізу та оцінки. Майбутній юрист повинен бути готовим надавати аргументи, захищати свою точку зору, доказувати та прогнозувати. Студенти у рольових іграх примірюють на себе особливості юридичної професії, долають острах публічних випробувань, що є обов’язковою частиною життя юриста. Від криміналістичного експерименту до аналізу ситуації, представленої судово-медичної експертизи, це опорні знання, які надаються нашими викладачами – практиками.

·

Теоретичні заняття, які надає злагоджена команда наших викладачів прямо пов’язані з базами практики. Ми намагаємося щотижнево організовувати відвідування студентами судових засідань, юстиційних органів, тощо.

·

Це важливі, але не єдині актуальні сегменти юридичної освіти СНАУ. Ми пам’ятаємо, що корисно навчатися самим. Тому всі викладачі юридичного факультету сіли за парти та вивчають за оксфордською методикою англійську мову. І це не дивно, адже хоча ми й лідери нашого регіону щодо отримання міжнародних грандів для студентської та учнівської молоді, цього недостатньо, щоби представити досягнення національної юридичної освіти та науки на сучасних міжнародних симпозіумах світового значення. Наш факультет відомий науковим доробком наявних юридичних шкіл, щорічно ми отримуємо замовлення від держави на проведення платних наукових досліджень. Це престижний результат, але ми ставимо більш амбітні цілі. Разом, ми досягнемо їх.

·

Скажу з досвіду, навчання на нашому факультету чи то на навчальному ступені бакалавра, спеціаліста, чи магістра на денній чи заочній формі, бюджетній чи комерційній, відкриває сучасні можливості для тих, хто прагне змінити себе та оточуючий світ. Це і є наше кредо.