Венедіктов Валентин Семенович Venediktov Valentin

Доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, заслужений юрист Автономної Республіки Крим, член-кореспондент Інженерної академії України, генерал-майор міліції

Народився 20 жовтня 1953 р. у Сумській області.
У 1978 році закінчив Харківський юридичний інститут, де працював до 1993 року на посадах асистента, старшого викладача, доцента кафедри трудового права, заступника декана слідчо-прокурорського факультету, докторанта.
У 1984 році В. С. Венедіктов захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за темою «Правові проблеми раціонального використання робочого часу».
У 1987 році отримав вчене звання доцента на кафедрі трудового права.
З 1993 року працює в Харківському національному університеті внутрішніх справ. Спочатку на посаді начальника слідчо-криміналістичного факультету, проректора з навчально-методичної роботи, першого проректора – начальника Інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників ОВС України, проректора з наукової роботи. Нині займає посаду професора кафедри приватного та соціального права Сумського національного аграрного університету.
У 1994 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук на тему «Проблеми відповідальності в трудовому праві України», в 1995 році отримав вчене звання професора та відмінника освіти України.
Рішенням вченої ради Харківського національного університету внутрішніх справ В. С. Венедіктову присвоєно звання «Заслужений професор Харківського національного університету внутрішніх справ» (грудень 2005 р.).
Указом Президента України В. С. Венедіктову присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України» (грудень 1998 р.). Рішенням Президії Верховної Ради Автономної Республіки Крим присвоєно почесне звання «Заслужений юрист Автономної Республіки Крим» (лютий 2002 р.).

У квітні 2004 року Валентин Семенович рішенням Інженерної академії України обраний членом-кореспондентом відділення правових та економічних наук. В. С. Венедіктов – лауреат премії імені Ярослава Мудрого у номінації «За видатні заслуги в галузі підготовки юридичних кадрів».