Всеукраїнський освітній проєкт «НЕЗЛАМНІ ПРАВНИЧІ ШКОЛИ УКРАЇНИ»

Юридичний факультет Сумського НАУ взяв участь у Всеукраїнському освітньому проєкті «НЕЗЛАМНІ ПРАВНИЧІ ШКОЛИ УКРАЇНИ».

Ідея Проєкту – об’єднання правничих шкіл України задля підтримки здобувачів, наукових-педагогічних працівників вітчизняних правничих шкіл у складний для нашої країни період, обміну позитивними освітніми практиками, популяризації новітніх досягнень правничих шкіл в організаційному, методичному забезпеченні освітнього процесу, надання додаткових можливостей для посиленої співпраці.

Проєкт об’єднав 30 правничих шкіл із різних куточків України: Харкова, Запоріжжя, Донецька, Одеси, Києва, Ужгорода, Львова, Хмельницького, Житомира, Чернівців, Маріуполя, Луцька, Сум, Ірпеня, Дніпра та Луганська, що триває – 14 тижнів.

Впродовж тринадцятого тижня своїми напрацюваннями поділилася правнича школа юридичного факультету Сумського НАУ – керівник, декан юридичного факультету, професор кафедри адміністративного та інформаційного права, доктор юридичних наук, доцент РОГОВЕНКО Олег.

З словами підтримки до учасників звернувся Голова Сумського обласного відділення Центру українсько-європейського наукового співробітництва, проректор з наукової та міжнародної діяльності, д.е.н., професор ДАНЬКО Юрій.

‌‌

Правнича школа СНАУ розпочала цикл освітніх заходів щодо супроводу освітньої компоненти «Сучасні тенденції юридичної науки в умовах сталого розвитку» для здобувачів третього рівня освіти бінарною лекцією на тему: «Механізм досягнення Цілей сталого розвитку: роль та місце взаємодії галузей наук та галузей права в умовах інформаційного суспільства в Україні» – лектори: АРІСТОВА Ірина, завідувачка кафедри адміністративного та інформаційного права Сумського НАУ, д.ю.н., професор, КАПІНОС Наталя, завідувачка кафедри геодезії та землеустрою Сумського НАУ, к.е.н., доцент.

Платформою для демонстрації взаємодії галузей науки права з іншими галузями стала інформаційно-проблемна лекції: «Еколого-правові питання охорони землі в умовах воєнного стану з урахуванням Цілей сталого розвитку». Модератор: СТРЕЛЬНИК Вікторія, доцент кафедри приватного та соціального права Сумського НАУ, к.ю.н., доцент, де обговорювалися питання:

«Досвід України щодо впливу бойових дій на стан довкілля» – спікер: МЕЛЬНИК Олена, доцент кафедри екології та ботаніки Сумського НАУ, керівник сектору міжнародних проєктів СНАУ, старший науковий співробітник в університеті ETH Zurich, почесний професор у Королівському аграрному університеті Великобританії, к.т.н., доцент;

«Визначення розміру шкоди землі, ґрунтам внаслідок збройної агресії» – спікер: ГРИБ Владислав, начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Сумській області;

«Оцінка наслідків бойових дій з використанням методів дистанційного зондування Землі» – спікер: Костян Дмитро, магістр ОПП «Геодезія та землеустрій» Сумського НАУ;

«Огляд судової практики у сфері захисту прав учасників земельних відносин» – спікер: НЕЖЕВЕЛО Валентина, доцент кафедри приватного та соціального права Сумського НАУ, адвокатка, старша партнерка Адвокатського об’єднання «ЮРРАЙТ», доктор філософії PhD Право.

Другий день роботи юридичного факультету Сумського НАУ у Всеукраїнському освітньому проєкті «Незламні правничі школи України» був наповнений лекціями на актуальну тематику:

«Вирішення колективних трудових спорів в Україні: від конфлікту до сталого розвитку» – спікер ЗАПАРА Світлана, перший заступник Голови Національної служби посередництва та примирення, професор кафедри приватного та соціального права Сумського НАУ, д.ю.н, професор.

«Кримінально-правова охорона довкілля в Україні в контексті сталого розвитку та викликів воєнного часу» – спікер Клочко Альона, професор кафедри міжнародних відносин Сумського НАУ, дослідник Міжнародної комісії юристів (м. Женева), науковий співробітник юридичного факультету Невшательського університету, д.ю.н., професор.

Доповіді викликали жваве обговорення учасників проєкту, створюючи атмосферу академічного діалогу й обміну ідеями, розширення горизонту знань, усвідомленням важливості формування інформаційного суспільства.

Висловлюємо вдячність організаторам Центру українсько-європейського наукового співробітництва за можливість прийняти участь в проєкті, а також дякуємо здобувачам юридичного факультету, присутнім практикам-правникам і колегам з дружніх закладів вищої освіти за активну участь в обговоренні вирішення спору та підтримці проєкту!

Дякуємо ЗСУ за можливість навчати і навчатися! Все буде Україна!