Ясинок Микола Михайлович Yasynok Mukola

Доктор юридичних наук, професор, академік, завідувач кафедри правосуддя

Е-mail: nicolai.yasynok@gmail.com

Народився 2 серпня 1955 р. у с. Жовтневе Білопільського району Сумської області.

В 1985 році закінчив Всесоюзний юридичний інститут в м. Москва. З 1985 по 1987р. працював старшим техніком-криміналістом в Прокуратурі ракетних військ СРСР, помічником прокурора.

З 1987 року по 1990 рік працював адвокатом Білопільської юридичної консультації.

З 1990 року по 2009 рік працював на посаді судді Білопільського районного суду.

У 2004 році захистив дисертацію кандидата юридичних наук.

В 2008 році здобув вчене звання доцент, працюючи за сумісництвом в Харківському національному університеті внутрішніх справ.

З 2009 року професор кафедри правосуддя СНАУ.

У 2011 році захистив докторську дисертацію по темі: «Окреме провадження в цивільно – процесуальному праві України: теорія та практика».

В 2014 році отримав вчена звання професора.

Є членов спеціалізованої вченої ради Інституту законодавства Верховної Ради України та вченої ради Харківського університету внутрішніх справ.

Протягом 2012 – 2013 рр. – був експертом у міжнародному шведсько-українському проекті у сфері вирішення трудових спорів з метою розробки «Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні».

Професор М.М.Ясинок є автором трьох монографій , двох монографій у співавторстві, п’ятнадцяти науково-практичних посібників та більше ста наукових статей, які опубліковані як в Україні, так і за її межами.

В 2014 та 2016 роках за редакцією професора М.М.Ясинка вийшли два підручники з грифом МОН з Цивільного поцесу для студентів юридичних факультетів та магістрів і аспірантів.

1 грудня 2017 року професора М.М.Ясинка обрано академіком Академії наук вищої школи України.